Meble ze starego drewna

Meble ze starego drewna
Opublikowany: poniedziałek, 25 września 2017 // Wyświetlony: 15

Można je wykonać samodzielnie, a można też komuś to zlecić. Samodzielna praca da więcej satysfakcji. Rozmaite elementy pomocnicze typu zawiasy czy uchwyty bezproblemowo jest znaleźć. Gdyby jednak mieć wątpliwości, czy się uda, to można po prostu zlecić to komuś. W internecie nie brakuje porad, jak coś samodzielnie zrobić, więc sam brak wiedzy przeszkodą nie będzie. Wielokrotnie zdarza się, iż ktoś ma stare deski z rozbiórki czegoś. Warto się im przyjrzeć, bo jeżeli są w dobrym stanie, to nie ma powodu się ich pozbywać. Odnowione można użyć do wykonania jakiegoś mebla. Ludzie płacą spore kwoty za meble drewniane, a tutaj ma się już to drewno. Trzeba tylko znaleźć dla niego przeznaczenie. Warto, bo drewno to materiał naturalny, przyjazny człowiekowi, a już stare drewno ma swój szczególny urok oraz szlachetność. To materiał z duszą. Może posłużyć do wykonania skrzyni. Wielka, solidna przyda się w każdym domu. Może równocześnie służyć jako siedzisko albo stolik.

By złagodzić nieco jej masywność, można użyć jasnego drewna. Do wnętrza w stylu skandynawskim pasować będzie biała, więc można pokryć drewno białą bejcą. Można wykorzystać posiadane deski do wykonania półek na ściany albo nawet prostego regaliku. Ze zrobieniem prostego mebla, złożonego wyłącznie z półek każdy sobie poradzi. Ze zrobieniem jakiejś prostej szafki tak samo. Obecnie surowe, proste, meble z drewna są bardzo popularne. Idealnie będą wyglądać we wnętrzu nowoczesnym, ekologicznym, skandynawskim. Również we wnętrzu rustykalnym można je postawić. Takie meble można pokryć bejcą albo tylko polakierować. Można je przystroić jakimś naklejonym motywem. Można także użyć farby kryjącej. Jeżeli desek jest wiele i chce się mieć z nich coś bardziej wyrafinowanego, to najlepiej skorzystać z pomocy jakiegoś doświadczonego pasjonata.

wstecz

Podobne artykuły:

  • Czy warto mieć drewniany dom?

    Dom z drewna jest najpoważniejszą opcją dla murowanego. By podjąć decyzję, czy z niej skorzystać, trzeba znać wady i zalety domów z drewnianym szkieletem. Domy takie określa się jako kanadyjskie. Decyzja będzie zależała od tego, które u...

Nasi partnerzy

Newsletter